REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vėstant orams, daugelis į namus susineša gėles, kurios negali žiemoti lauke, tačiau svarbu nepamiršti, kad prieš tai darant, būtina pašalinti kenkėjus.

Vėstant orams, daugelis į namus susineša gėles, kurios negali žiemoti lauke, tačiau svarbu nepamiršti, kad prieš tai darant, būtina pašalinti kenkėjus.

REKLAMA

Sodininkystės ekspertai pasidalino efektyviausiais „pasidaryk pats“ metodais, kaip atsikratyti ant augalų gyvenančių kenkėjų ir neįsinešti jų į namus.

Visi augalai yra jautrūs vabzdžiams, kurie gyvena dirvožemyje ir ant lapų, tačiau daugelis jų yra nekenksmingi. Nors vabzdžiai yra natūrali gamtos dalis, jie gali sukelti nemalonumų, jei patenka į namus kartu su vazonais.

Laimei, atsikratyti vabzdžių nėra taip sunku, kaip atrodo, teigia sodininkystės ekspertai. Jie paaiškino, kad tereikia poros priemonių, kad įvykdytumėte šį „būtiną veiksmą“, rašo express.co.uk.

Rekomenduoja mirkyti augalus

Krentant temperatūrai, daugelį augalų reikia įnešti į namus ar šiltesnę patalpą. Tačiau bet kokios rūšies augalus gali užpulti kenkėjai, kurių tikrai nenurinksite nuo augalų, nes dažniausiai jų būna daug.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau „Get Busy Gardening“ sodininkystės ekspertų teigimu, mirkymas yra lengviausias būdas atsikratyti kenkėjų prieš augalus įnešant į patalpas.

REKLAMA

Jie sakė: „Prieš įnešant lauko augalus į patalpas, būna pašalinti kenkėjus ir nuplauti augalus, kad neužkrėstumėte kambarinių augalų. Amarai, skydamariai ir kiti kenkėjai dažniausiai nepuola augalų, augančių lauke, tačiau žiemą, parnešus augalus iš lauko, užpuola kambarinius augalus.“

Jei vazonas yra su skyle, paprasčiausias būdas atsikratyti kenkėjų yra įmerkti vazoną į muiluotą vandenį. Į didelį indą pripilkite vandens, įlašinkite porą lašų indų ploviklio.

Prireiks šveistuko

Sodininkystės ekspertai įspėja nenaudoti muilo, kuriame yra nuriebalintojo, nes jis gali pažeisti ar net pražudyti jautrius augalus.

REKLAMA
REKLAMA

Kai pasidarysite mišinį, į indą įstatykite augalą su visu vazonu (taip, kad jį visą apsemtų) ir palikite mirkti 15-20 minučių. Pasak ekspertų, muiluotas vanduo pražudys žemėje ar ant augalo knibždančius kenkėjus.

Jie sakė: „Pamerkus augalus į vandenį, negyvi lapai, kenkėjai ir kiti nešvarumai iškils į vandens paviršių, tereiks pašalinti plūduriuojančias atliekas ir tada teliks ištraukti vazoną iš vandens.“

Kad įsitikintumėte, jog ant augalo neliko vabzdžių, panaudokite platų koštuvą ar sietą, juo nugriebkite vandens paviršių, prieš ištraukdami vazoną iš vandens.

Kai vanduo bus švarus, iškelkite vazoną ir nušveiskite jį naudodami mažą šveistuką kietais šereliais ir šiek tiek indų ploviklio. Nuskalaukite nešvarumus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sodininkystės ekspertai atkreipė dėmesį į tai, kaip svarbu leisti žemei išdžiūti, prieš perkeliant augalus į patalpą. Jie pridūrė:

„Kai įnešite augalus į patalpas ir paruošite žiemai, būtinai leiskite dirvožemiui išdžiūti prieš vėl laistant gėlę, kad jos neperlaistytumėte.“

Kaip paruošti didelius gėlių vazonus

Mirkymo metodas yra paprastas ir efektyvus, jei vazonai nedideli, tačiau dideli vazonai gali netilpti į indą ar kibirą, kurį naudojate.

Jei neturite tinkamo dydžio talpos, į kurią galėtumėte augalą pamerkti su visu vazonu, galite pasigaminti purškalą. Sumaišykite vieną šaukštelį indų ploviklio su litru vandens ir supilkite į buteliuką su purkštuvu.

Apipurkškite augalo lapus ir žemę, po kiek laiko nuskalaukite naudodamiesi vandens žarna. Kai lapai bus švarūs, apipurkškite juos nimbamedžio aliejumi – tai suteiks papildomą apsaugą nuo kenkėjų.

Taip pat purškalą galite panaudoti lapų, kurie pamerkus į vandenį lieka neapsemti, valymui.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų